Przy pięknej wiosennej pogodzie w sobotę 18 maja Stowarzyszenie „Dla Chudoby”, wraz z nowym proboszczem ks. Henrykiem Wolfem, zorganizowało wycieczkę do Nysy i Głębinowa. Wycieczka była swego rodzaju podróżą sentymentalną dla ks. Proboszcza, który przez prawie 25 lat piastował funkcję dyrektora Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie.

Nysa to miasto położone na granicy Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej, nazwę swoją zawdzięcza przepływającej przez nią Nysie Kłodzkiej. Bezapelacyjnie należy do ciekawszych miejsc na Opolszczyźnie. To piękne miasto z jednej strony ze względu na krajobraz, w który wpasowują się góry i jezioro Nyskie, z drugiej na piękne zabytki i zadbane kamienice. Razem z Panią Eweliną – naszą przewodniczką zwiedziliśmy między innymi Wieżę Bramy Wrocławskiej, Bazylikę św. Jakuba wraz ze skarbcem, Wieżę Ratuszowa i Rynek, Dom Wagi Miejskiej w Nysie oraz Kościół św. Piotra i Pawła. Większość spośród 55 uczestników wycieczki odwiedziło zwiedzane obiekty po raz pierwszy.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki był Głębinów wraz z pięknym kościołem będącym jednocześnie sanktuarium św. Rity. Sanktuarium, które położone jest malowniczo nad brzegiem Jeziora Nyskiego, w sąsiedztwie ośrodka Formacyjno-Wypoczynkowego Diecezji Opolskiej ,,Rybak”, to wyjątkowe miejsce z widokiem na pasmo Sudetów Wschodnich z Kopą Biskupią po stronie polskiej i Pradziadem po czeskiej, a także na rozległe wody Jeziora Nyskiego. Proboszcz lokalnej parafii ks. Przemysław Seń przedstawił życiorys i historię kultu św. Rity, która jest patronką spraw trudnych. Po mszy świętej, którą odprawił nasz proboszcz uczestnicy wyjazdu w ramach czasu wolnego rozkoszowali się pięknem tego miejsca. Plan wycieczki został zrealizowany i grupa wyruszyła w drogę powrotną do Chudoby.

Dziękujemy serdecznie ks. proboszczowi za pomoc w organizacji wyjazdu oraz tradycyjnie wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas wycieczki i już dziś zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby”.