W dniach 11-12 maja Stowarzyszenie „Dla Chudoby” już po raz czternasty zorganizowało rajd rowerowy na Górę św. Anny, w ramach diecezjalnej pielgrzymki rowerzystów, organizowanej przez radio DOXA.

W tegorocznej edycji naszego rajdu udział wzięło 30 rowerzystów, z których wielu kolejny już raz zdecydowało się na pokonanie takiej trasy. Grupa wyjechała z Chudoby o godz. 6.00, po kilku godzinach dotarła do celu i wszyscy uczestnicy wzięli udział w sprawowanej w Grocie Lurdzkiej mszy św. w intencji rowerzystów.

Tradycją pielgrzymki są też spotkania rowerzystów na placu przed Domem Pielgrzyma, podczas których organizatorzy przeprowadzają pogadanki i ciekawe konkursy o z zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa rowerzystów na drodze.

Wieczorem po wspólnej kolacji nasi rowerzyści odpoczywali integrując się wspólnie. W niedzielę po śniadaniu, niedzielnej mszy św. oraz smacznym obiedzie serwowanym w domu pielgrzyma nasza grupa wyruszyła w drogę powrotną do Chudoby.

Po kolejnych kilku godzinach kręcenia pedałami naszych rowerów grupa w komplecie zameldowała się na mecie rajdu w Chudobie, gdzie na rowerzystów oczekiwał bufet przygotowany przez organizatorów rajdu. W tym momencie dziękujemy naszym Paniom, które bufet przygotowały.

Każdy uczestnik imprezy z rąk prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiela otrzymał pamiątkowe świadectwo ukończenia rajdu. Specjalne podziękowanie otrzymał Pan Jarosław Kiełbus, który swoim zaangażowaniem oraz „wozem serwisowym” wyposażonym w pełne zaplecze logistyczne sprawił, że każdy uczestnik rajdu miał pełen komfort spokojnej jazdy.

Dziękujemy serdecznie ks. Proboszczowi Henrykowi Wolfowi, który udzielił swojego błogosławieństwa rowerzystom na starcie imprezy oraz przywitał ich na zakończeniu rajdu.

Pogoda i humory w trakcie imprezy wszystkim dopisywały. Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i zapraszamy już dziś na kolejny w 2025 roku. Do zobaczenia na trasie.