Adwent to wspaniały czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, podczas którego w różnych częściach Europy organizowanych jest wiele Jarmarków Adwentowych. Jednym z nich jest Jarmark w Brnie – mieście położonym na terenie południowych Moraw w Czechach.

W sobotę 2 grudnia 2023r Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby” zorganizowało wycieczkę właśnie do Brna, aby odwiedzić to magiczne miejsce. Wypełniony do ostatniego miejsca autokar wyruszył wczesnym rankiem w trasę. Po dotarciu do centrum miasta, z przewodnikiem zrobiliśmy spacer po starej jego części. Wśród zwiedzanych obiektów „zaliczyliśmy” Katedrę św. Piotra i Pawła, Klasztor Augustianów, Klasztor i Kościół Kapucynów, ratusz z symbolami miasta – smokiem i kołem.

Pozostały czas wolny grupa spędziła na Jarmarku Bożonarodzeniowym degustując się grzanym winem, kiełbaskami, a także smacznymi świątecznymi wypiekami. Na stoiskach z ozdobami świątecznymi każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Jednak największe wrażenie zrobiła bożonarodzeniowa szopka z ponad setką drewnianych postaci zlokalizowana na miejskim placu.

Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji w dobrych humorach nasza wycieczka wyruszyła w drogę powrotną do Chudoby.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas wycieczki oraz zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez nasze Stowarzyszenie.