W niedzielę 30 lipca 2023r oficjalnie zostało otwarte i przekazane do użytkowania
boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Chudobie. Boisko powstało dzięki gminnej inwestycji dofinansowanej z programu „Polski ład”.

Okolicznościowego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Lasowice Wielkie Daniel Gagat oraz Prezes Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotr Kisiel. Nowy obiekt został też poświęcony przez proboszcza parafii Chudoba ks. Jana Maksara oraz jego następcę, który wkrótce obejmie naszą parafię – ks. Henryka Wolfa.

Po oficjalnej części odbyły się okolicznościowe rozgrywki sportowe, które pokazały funkcjonalność boiska. Pokazowy Mecz badmintona rozegrali Wójt Gminy D. Gagat oraz Prezes Stowarzyszenia „Dla Chudoby” P. Kisiel. Ponadto rozegrano mecze koszykówki, piłki ręcznej, mini piłki nożnej, siatkówki pomiędzy drużynami utworzonymi przez młodzież na okoliczność otwarcia obiektu.

Najmłodsi uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w rozgrywkach. Podczas trwania imprezy wszyscy jej uczestnicy i widzowie byli częstowani kawą i ciastem przygotowanym przez organizatorów.

Sędzią na zawodach był Pan S. Napierała, a organizacyjnie nad rozgrywkami
czuwał Pan G. Żwaka.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia. Mamy nadzieję i przekonanie, że nowe boisko będzie przez wiele lat służyło uczniom szkoły oraz ogółowi mieszkańców. Jednocześnie apelujemy o przestrzeganie regulaminu korzystania z obiektu oraz dbanie o jego stan techniczny i porządek.