Tradycyjnie w październiku każdego roku Stowarzyszenie „Dla Chudoby” organizuje rajd rowerowy połączony z modlitwą  różańcową, który jest jednocześnie symbolicznym zakończeniem sezonu rowerowego w naszej miejscowości.

Tegoroczna edycja rajdu odbyła się w sobotę 12 października. Trasa rajdu wiodła szlakiem przydrożnych kapliczek i krzyży na trasie Chudoba – Lasowice Wielkie – Stara Chudoba – Szumirad – Chudoba. Przy doskonałej słonecznej pogodzie w imprezie wzięło udział ponad 60 rowerzystów, którzy mogli w ten sposób skorzystać z ostatnich chwil pięknej złotej jesieni.

Na trasie organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom rajdu obfity poczęstunek, który zorganizowano pod wiatą leśną w Szumiradzie. Odwiedzając  to  miejsce uczestnicy wyprawy mieli okazję zapoznać się z treścią leśnej ścieżki edukacyjnej oraz odwiedzić las poszukując grzybów.

Podczas wspólnego biesiadowania humory dopisywały a rozmowom i dyskusjom nie było końca. Jak zwykle co dobre i piękne, szybko się kończy. Tak było i tym razem, trzeba było wracać do domu bo wieczór o tej porze roku przychodzi już szybciej.

Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i  zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez nasze stowarzyszenie.