Tradycją stają się wyjazdy naszych mieszkańców do teatru. Tym razem Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby” w ramach realizowanego projektu pn. „Bogactwo kulturowe regionu naszym bogactwem” zorganizowało dla dzieci wyjazd do Teatru im. A.Mickiewicza w Częstochowie, na bajkę braci Grimm pt. „Trzy świnki”.

Tytułowe Świnki zachorowały na … nudę. Nie chcą się bawić z innymi zwierzętami, nie zamierzają także budować domu, ani porządkować podwórka, choć zima tuż tuż…. Pozostałe zwierzęta wpadają na pewien pomysł. Świnki trzeba przestraszyć! Obmyślają chytry plan. Owca przebiera się za wilka, a Krowa za smoka. Czy plan się powiódł ? Czy Świnki pokonały lenistwo i przestały się wreszcie nudzić? Na te pytania potrafią już odpowiedzieć uczestnicy naszego wyjazdu.

Bajka posiada też dodatkowy walor edukacyjny – dzieci wraz z aktorami odkrywają tajemnice kuchni teatralnej.

Po spektaklu dzieci zostały zaproszone przez aktorów na słodki poczęstunek, z którego chętnie skorzystały. Dla naszej młodej widowni teatralnej nie był to jednak ostatni kulinarny akcent dnia. Wszyscy uczestnicy wyjazdu zakończyli pięknie spędzone popołudnie wspólną kolacją w restauracji „Karczma myśliwska” w Szumiradzie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w imprezie a ich dorosłym opiekunom za opiekę podczas imprezy.