Rowerami do „Siedmiu Źródeł”

Pierwszego września, w ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji, miłośnicy dwóch kółek z Chudoby, Wędryni i Szumiradu wzięli udział w rajdzie rowerowym, który zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby”.

Trzydzieścioro czworo uczestników udało się przez Wędrynię, Łowoszów i Wojciechów do jednej z pobliskich atrakcji turystycznych – owianego legendami leśnego uroczyska „Siedem Źródeł”.

Od kilku lat jest to ulubione miejsce weekendowych wypadów mieszkańców nie tylko Olesna i okolicznych miejscowości, ale też turystów i pątników odwiedzających położony w pobliżu zabytkowy kościółek św. Anny.

Otoczony sosnowym lasem i pięknie zagospodarowany teren wokół rozlewiska oferuje odwiedzającym możliwość miłego spędzenia czasu na łonie natury. Atrakcją tego miejsca są niewątpliwie kapliczka z ujęciem źródlanej wody, mającej według legend uzdrawiającą moc, a także rosnący nieopodal Papieski Dąb nr 57 oraz papieski krzyż. Stojące wokół ławki, drewniany pomost i duża zadaszona wiata oferują możliwość wytchnienia i odpoczynku.

Po przybyciu na miejsce na uczestników rajdu czekała już kawa i pyszne ciasto drożdżowe, a przed wyjazdem w drogę powrotną poczęstowani zostali wybornym bigosem.

Pobyt nad rozlewiskiem spędzono na spacerach, rozmowach, piciu cudownej wody, moczeniu nóg i żartach. Można też było poszerzyć swoją wiedzę na temat lasu, jego funkcji i roli w życiu człowieka oraz na temat miejscowej fauny i flory. Informacje te staraniem Nadleśnictwa Olesno umieszczono na tablicach informacyjnych będących częścią biegnącej przez „Siedem Źródeł” ścieżki edukacyjnej „Przez oleskie bory”.

Uczestnicy rajdu dziękują organizatorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że w tak ciekawy i miły sposób mogli spędzić niedzielne popołudnie. Mają też nadzieję, że nie był to ostatni tegoroczny rajd.

1 Comment

  1. Maryla

    Jaka super wycieczka 🙂 Z przyjemnością czytam wszystkie posty, które się pojawiają na Waszej stronie. Gratuluję ciągle nowych pomysłów na różne wycieczki, wspólne przedsięwzięcia !!

    Pozdrawiam serdecznie
    Maryla Korczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

© 2021 TwojaChudoba.pl

Theme by Anders NorenUp ↑

%d bloggers like this: