Rowerami do „Siedmiu Źródeł”

Pierwszego września, w ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji, miłośnicy dwóch kółek z Chudoby, Wędryni i Szumiradu wzięli udział w rajdzie rowerowym, który zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby”.

Trzydzieścioro czworo uczestników udało się przez Wędrynię, Łowoszów i Wojciechów do jednej z pobliskich atrakcji turystycznych – owianego legendami leśnego uroczyska „Siedem Źródeł”.

Od kilku lat jest to ulubione miejsce weekendowych wypadów mieszkańców nie tylko Olesna i okolicznych miejscowości, ale też turystów i pątników odwiedzających położony w pobliżu zabytkowy kościółek św. Anny.

Otoczony sosnowym lasem i pięknie zagospodarowany teren wokół rozlewiska oferuje odwiedzającym możliwość miłego spędzenia czasu na łonie natury. Atrakcją tego miejsca są niewątpliwie kapliczka z ujęciem źródlanej wody, mającej według legend uzdrawiającą moc, a także rosnący nieopodal Papieski Dąb nr 57 oraz papieski krzyż. Stojące wokół ławki, drewniany pomost i duża zadaszona wiata oferują możliwość wytchnienia i odpoczynku.

Po przybyciu na miejsce na uczestników rajdu czekała już kawa i pyszne ciasto drożdżowe, a przed wyjazdem w drogę powrotną poczęstowani zostali wybornym bigosem.

Pobyt nad rozlewiskiem spędzono na spacerach, rozmowach, piciu cudownej wody, moczeniu nóg i żartach. Można też było poszerzyć swoją wiedzę na temat lasu, jego funkcji i roli w życiu człowieka oraz na temat miejscowej fauny i flory. Informacje te staraniem Nadleśnictwa Olesno umieszczono na tablicach informacyjnych będących częścią biegnącej przez „Siedem Źródeł” ścieżki edukacyjnej „Przez oleskie bory”.

Uczestnicy rajdu dziękują organizatorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że w tak ciekawy i miły sposób mogli spędzić niedzielne popołudnie. Mają też nadzieję, że nie był to ostatni tegoroczny rajd.

1 Comment

  1. Maryla

    Jaka super wycieczka 🙂 Z przyjemnością czytam wszystkie posty, które się pojawiają na Waszej stronie. Gratuluję ciągle nowych pomysłów na różne wycieczki, wspólne przedsięwzięcia !!

    Pozdrawiam serdecznie
    Maryla Korczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

© 2024 TwojaChudoba.pl

Theme by Anders NorenUp ↑