Na kartach powieści, dramatów czy komedii często spotkać można motyw „on jeden, one dwie”. Natomiast układ „ona jedna, ich dwóch” jest konfiguracją opisywaną rzadziej. Jakie perypetie mogą wyniknąć z takiego związku przekonać się mogło trzydzieścioro pięcioro uczestników wyjazdu do Teatru Rozrywki w Chorzowie, który w dniu 16. września b.r. dla swoich członków i sympatyków zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby”.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanej inicjatywy „Mieszkańcy wsi Chudoba poznają kulturę wyższą”, dofinansowanej przez grupę kapitałową PKP Energetyka z programu Grant Społeczni „Działaj z nami”. Do pozyskania funduszy przyczynili się pani Gertruda Rogowska i pan Piotr Kisiel.

Komedia „Mąż mojej żony” chorwackiego dramaturga Miro Gavrana opowiada o perypetiach dwóch mężczyzn – mieszkającego we Frankfurcie Ślązaka Zeflika i Edmunda z Warszawy. Łączy ich kobieta – wspólna żona Helena. Bohaterzy sztuki próbują znaleźć wyjście z tej, jakże kuriozalnej, sytuacji. Ale w ich przypadku wcale nie jest to łatwe. Różnią się charakterem, temperamentem, mają różne podejście do życia, a ponadto każdy z nich obawia się samotności.

Jak znaleźć rozwiązanie? Jak miałoby ono wyglądać? Pomysły na przyszłość, w miarę wypijanego alkoholu, są różne, a dialogi „hanysa” z „gorolem” naszpikowane nagłymi zwrotami akcji, dostarczają dodatkowej porcji komizmu.

Uczestnicy wyjazdu dziękują organizatorom za możliwość spędzenia miłego wieczoru. Spektakl zapewnił wszystkim dużą dawkę dobrego humoru, a jednocześnie dostarczył całkiem trafnych obserwacji otaczającej nas rzeczywistości.