W sobotę 3 sierpnia na placu rekreacyjno-sportowym w Chudobie odbyła się muzyczna impreza plenerowa pn. „Muzykowanie pod jednym dachem”. Jej organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby”.

Zadanie było realizowane w ramach projektu grantowego „Organizacja wydarzeń kulturalnych integrujących społeczność” i zostało dofinansowane ze środków PROW na lata 2014-2020.

Jako dodatkową imprezę towarzyszącą rozegrano zawody sportowo-pożarnicze Powiatu Kluczborskiego, w których wystąpiło 8 drużyn męskich, 8 kobiecych i 6 młodzieżowych CTIF. W każdej z rozegranych kategorii drużyny OSP Chudoba zajmowały 2-miejsca . GRATULUJEMY!

Tytuł imprezy „Muzykowanie pod jednym dachem” nawiązuje do promowania Chudoby jako wioski dekarzy. Występujące zespoły i muzycy koncertowali pod dachem wykonanym przez naszych dekarzy. Jako pierwsi na scenie pojawili się muzycy Orkiestry Dętej z Chudoby, która to kilka tygodni wcześniej obchodziła jubileusz 110-lecia swego istnienia. Zgromadzeni słuchacze brawami nagradzali orkiestrę po każdym utworze.

Bardzo ciekawy koncert wykonała grupa wokalna „FOLK EXSPRESS”, która w swoim repertuarze zaprezentowała popularne piosenki ludowe, śląskie i biesiadne.

Dużą grupę słuchaczy zgromadził koncert sekstetu instrumentów dętych „KAPRYS”. Wśród wykonywanych utworów znalazła się muzyka klasyczna oraz filmowa w połączeniu z wokalnym zaangażowaniem muzyków w niektóre utwory.

Największą gwiazdą imprezy był Mirek Jędrowski wraz z zespołem, który poprowadził biesiadę rozbawiając jej uczestników „do łez”. Wykonywane piosenki były niejednokrotnie śpiewane wraz z publicznością. Po biesiadnej części imprezy każdy chętny mógł uczestniczyć w przeprowadzonym konkursie „Karaoke”. Wśród uczestników tej części festynu pojawiło się kilka talentów, o których mamy nadzieję jeszcze usłyszymy.

Ostatnim etapem tej niezwykle udanej imprezy była zabawa taneczna z zespołem THE BOSS-RATAJE trwająca do białego rana.

Podczas imprezy wszyscy jej uczestnicy byli częstowani kołoczem śląskim, kawą i napojami chłodzącymi. Można było odwiedzić stoiska oferujące kulinaria, sery i kosmetyki. Atrakcją dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie oraz zabawy i gry z animatorką. Jako akcent wioski dekarzy był prezent dla każdego wykonawcy w postaci dachówki wykonanej z piernika.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie oraz osobom zaangażowanym w jej przygotowanie i sprawne przeprowadzenie. DZIĘKUJEMY!

Mamy nadzieję, że imprezy o podobnym charakterze wpiszą się na stałe w plan działań Stowarzyszenia „Dla Chudoby”.