Rowerem do Św. Anny

Stowarzyszenie „Dla Chudoby” kolejny już raz zorganizowało doroczny Rajd Rowerowy na Górę Św. Anny. Tym razem była to już X – jubileuszowa edycja Rajdu, który jest też częścią Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerzystów, organizowanej przez radio DOXA.

Nasza grupa w tym roku była rekordowo liczna – jechały z nami aż 44 osoby. Tradycyjnie jak co roku, z Chudoby wyruszaliśmy o 6.00 rano. Przy mglistej, ale stabilnej pogodzie wszyscy dotarli do celu jeszcze przed południem, a mieliśmy przejechane ponad 60 km.

U stóp Góry Św. Anny z transparentem powitalnym czekały na naszych rowerzystów Monika Ludwig i Beata Friedrich, robiąc tym samym wszystkim bardzo miłą niespodziankę. Bardzo im za to dziękujemy.

Po zakwaterowaniu w domu pielgrzyma grupa brała udział we mszy św. sprawowanej w intencji rowerzystów w bazylice św. Anny oraz w pikniku rowerowym. W jego trakcie przeprowadzone zostały konkursy dla rowerzystów, spotkanie z policjantem oraz pokazy akrobacji rowerowych.

Wieczór z kolei był okazją do integracji przy wspólnym ognisku, podczas którego na gitarze przygrywał nam uczestnik naszej wyprawy Sebastan Jokiel, a na akordeonie Andrzej Motus.

Niedzielę grupa rozpoczęła wspólnym śniadaniem, uczestnictwem w niedzielnej mszy świętej oraz tradycyjnym obiadem w domu pielgrzyma. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu wyruszyliśmy w drogę powrotną, a do Chudoby dotarliśmy ok. 17.00.

Nasz jubileuszowy rajd zakończył się w Sali spotkań posiłkiem przygotowanym przez nasze Panie. Każdy z uczestników rajdu otrzymał z rąk prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiel, pamiątkowe świadectwo jego ukończenia. Dziękujemy Panu Jarkowi Kiełbus za sprawowanie podczas imprezy roli zaplecza technicznego oraz wszystkim za udział w rajdzie i już dziś zapraszamy na kolejne rajdy i imprezy organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby”.

 

 

1 Comment

  1. Maryla

    Cóż za cudowna tradycja 🙂 Gratuluję wszystkim, którzy pokonali te kilometry – ja musiałabym dużo trenować.
    Pozdrawiam serdecznie

    Maryla Korczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

© 2024 TwojaChudoba.pl

Theme by Anders NorenUp ↑