Stowarzyszenie „Dla Chudoby” po raz kolejny zorganizowało doroczny Rajd Rowerowy na Górę Św. Anny. Była to już IX edycja rajdu, który jest częścią Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerzystów organizowanej przez radio DOXA.

Nasza grupa tym razem liczyła 25 osób. Tradycyjnie jak co roku z Chudoby wyruszaliśmy o 6.00 rano. Przy doskonałej pogodzie wszyscy dotarli do celu jeszcze przed południem, a mieliśmy przejechane ponad 60 km.

Po zakwaterowaniu w domu pielgrzyma grupa brała udział we Mszy św. sprawowanej w intencji rowerzystów w bazylice św. Anny oraz w pikniku rowerowym. W jego trakcie były konkursy dla rowerzystów, spotkanie z policjantem oraz pokazy akrobacji rowerowych.

Wieczór z kolei był okazją do integracji przy ognisku, podczas którego na gitarze przygrywał nam uczestnik naszej wyprawy – Sebastan Jokiel. Jest to osoba znana szerokiej grupie młodzieży, gdyż został wybrany katechetą roku w tegorocznym plebiscycie organizowanym przez Diecezję Opolską.

Niedzielę grupa rozpoczęła wspólnym śniadaniem, uczestnictwem w niedzielnej mszy świętej oraz tradycyjnym obiadem w domu pielgrzyma. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu wyruszyliśmy w drogę powrotną, a do Chudoby dotarliśmy przed 17.00.

Nasz dwudniowy rajd zakończył się w Sali spotkań  posiłkiem przygotowanym przez nasze Panie. Każdy z uczestników rajdu otrzymał z rąk prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiel pamiątkowe świadectwo jego ukończenia.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za udział w rajdzie i już dziś zapraszamy na kolejne rajdy i imprezy organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby”.