Wakacyjny rajd rowerowy to kolejna impreza, która staje się trwałą pozycją rocznego planu działalności Stowarzyszenia „Dla Chudoby”. Tym razem rowerzyści  spotkali się dopiero w ostatnią niedzielę wakacji  28 sierpnia na parkingu przy kościele parafialnym  i w liczbie ponad 60 osób wyruszyli na trasę wakacyjnej imprezy.

Trasa liczyła około 27 km i prowadziła drogami powiatowymi do miejscowości Tuły. Tam celem wakacyjnego wyjazdu był stary młyn wodny. Po dotarciu na miejsce, nasze Panie czekały już z kawą i ciastem, które podawały w malowniczej scenerii starego młyna. Następnie wszyscy uczestnicy naszego rajdu mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawej opowieści o historii młyna z ust Państwa Widerów – właścicieli obiektu. Największą atrakcją było uruchomienie młyna. Każdy z obserwatorów był pod wrażeniem precyzji pracujących mechanizmów, które działają już ponad 200 lat.

Po tak ciekawej dawce historii wszyscy wyruszyli w drogę powrotną do Chudoby. Rajd zakończyliśmy na placu przy Sali spotkań wspólnym grillem.

Dziękujemy uczestnikom za udział w rajdzie oraz osobom zaangażowanym za trud włożony w jego przygotowanie.

Mamy nadzieję ,że wszyscy uczestnicy rajdu miło i aktywnie spędzili niedzielne popołudnie, poznając przy okazji kawałek lokalnej historii oraz skorzystają z kolejnych propozycji aktywnego wypoczynku. Kolejną taką okazją będzie organizowany w październiku: Różańcowy Rajd Rowerowy. Już teraz serdecznie zapraszamy.