Tegoroczna wycieczka turystyczno-krajoznawcza Stowarzyszenia „Dla Chudoby” odbyła się w dniach 19-21 sierpnia 2016r. i prowadziła swoich uczestników po Ziemi Świętokrzyskiej.

W piątkowy poranek wyruszyliśmy z Chudoby przy pięknej pogodzie, która towarzyszyła nam do ostatnich godzin wycieczki. Pierwszym przystankiem dla naszej 42 osobowej grupy był Jędrzejów. Zwiedzaliśmy tam muzeum im. Przybkowskich, gdzie znajduje się unikatowa w skali światowej kolekcja zegarów. Odwiedziliśmy też  klasztor i kościół Cystersów.

Kolejne przystanki to Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, Dwór Branickich, Zamek w Chęcinach oraz jaskinia Raj, która jest jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Wieczorem dotarliśmy do hotelu „Grfit”, który stał się naszą bazą. Wszystkich bardzo pozytywnie zaskoczył 4* standard hotelu, wieczorami do naszej dyspozycji była kręgielnia i sala bilardowa.

W kolejnym dniu wycieczki zwiedziliśmy Święty Krzyż, na który wjechaliśmy kolejką, zobaczyliśmy słynne gołoborza oraz Kałków z kościołem ze swoją golgotą.

Trzeci dzień wyjazdu w całości poświęcony był stolicy regionu – Kielcom. Niedzielną mszę św. zaliczyliśmy w katedrze Kieleckiej. Zwiedziliśmy Zamek Biskupi wraz ze swoimi zbiorami obrazów i pięknymi salami zamkowymi, rezerwat geologiczny Kadzielnia, wzgórze Tarczówka skąd rozpościera się widok na miasto oraz  kościół św. Karola Boromeusza.

Podczas naszej 3-dniowej wędrówki po ziemi kieleckiej naszym doskonałym przewodnikiem był miłośnik lokalnej historii Pan Kazimierz Wawrzycki ,który swoimi opowieściami potrafił zainteresować każdego.  Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy tradycyjnie wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu i już dziś zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby”.