Tradycyjnie nowy sezon rowerowy nieformalna Chudobska Grupa Rowerowa „ChudoKeta” rozpoczyna od rajdu rowerowego na Górę Św. Anny. XIII edycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie „ Dla Chudoby” odbyła się w dniach 13-14 maja 2023r. Delikatnie zmodyfikowana trasa liczyła 65 km. Grupa liczyła 30 rowerzystów, spośród których wielu to osoby startujące w rajdzie już od pierwszych jego edycji. Wśród uczestników tradycyjnie byli też zaprzyjaźnieni cykliści z okolicznych miejscowości.

Jak zawsze start rajdu nastąpił o godzinie 6.00 z parkingu przy kościele w Chudobie, już po niespełna dwóch godzinach grupa zameldowała się na miejscu odpoczynku na leśnym parkingu w okolicach Myśliny. Po uzupełnieniu brakujących kalorii rowerzyści przystąpili do intensywnej wspinaczki rowerowej na Górę św. Anny.

W sobotę uczestniczyliśmy we mszy św. w intencji rowerzystów Diecezji Opolskiej, która była odprawiana w Grocie Lurdzkiej. W ramach imprezy uczestniczyliśmy też w pikniku dla rowerzystów, podczas którego odbywały się konkursy i zabawy związane z rowerem oraz bezpieczeństwem rowerzystów na drodze.

W niedzielę po noclegu w Domu Pielgrzyma, wspólnym śniadaniu i uczestnictwie w niedzielnej mszy św. zjedliśmy obiad, a następnie grupa wyruszyła w drogę powrotną.

Podczas trwania rajdu piękna pogoda towarzyszyła nam aż do mety w Chudobie, którą osiągnęliśmy około godziny 16.30. W Sali spotkań Stowarzyszenia „Dla Chudoby” czekał na rowerzystów przygotowany przez nasze Panie posiłek, kawa, ciasto, napoje oraz świadectwo ukończenia rajdu, które z rąk prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiela otrzymał każdy uczestnik rowerowej imprezy. Rowerzyści zapowiedzieli swój udział w kolejnej edycji rajdu już za rok. Serdecznie zapraszamy.

Jako organizatorzy dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas całej imprezy. Dziękujemy Paniom za przygotowanie poczęstunku oraz nasze podziękowania kierujemy do Edwarda Bartyli, który zapewnił logistykę swoim „wozem serwisowym” przez całą trasę rajdu.

Do zobaczenia na trasie rajdu już za rok .