W sobotę 18 lutego 2023tr., Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby” zorganizowało wyjazd  na kulig po przepięknych terenach Przełęczy Kubalonka, która to jest jedną z lepiej znanych miejsc w Beskidzie Śląskim.

Nasz pobyt w górach grupa rozpoczęła od spaceru po centrum Wisły. Następnie autokar zawiózł uczestników eskapady na górskie szlaki, gdzie czekały już góralskie zaprzęgi konne. Trasa przejażdżki biegła szlakiem turystycznym w kierunku Stecówki. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, zimowe sanie zostały zastąpione góralskimi wozami, które doskonale sprawdziły się podczas przejazdu.

Jadąc tą trasą można było podziwiać piękno beskidzkiego lasu oraz rozkoszować się widokami. Pęd koni oraz beskidzka muzyka serwowana przez górali podczas biesiady zorganizowanej na zakończenie kuligu wprowadziła uczestników w nastrój góralskiego klimatu. Całość imprezy dodatkowo uświetniła malownicza sceneria palącego się ogniska w góralskiej kolybie oraz dobry humor jej uczestników.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i zapraszamy na kolejne imprezy imprezy organizowane przez nasze stowarzyszenie.