Zwyczaj świętowania Nowego Roku przy dźwiękach lekkiej, tanecznej muzyki orkiestrowej narodził się w Wiedniu. Do dziś w koncertach Filharmoników Wiedeńskich w Złotej Sali Musikverein uczestniczy rokrocznie wielomilionowa publiczność, sala mieści około dwóch tysięcy słuchaczy, ale wydarzenie transmitowane jest na żywo do ponad dziewięćdziesięciu państw.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby” dając namiastkę tej atmosfery swoim sympatykom, od kilku lat w okresie noworocznym organizuje wyjazd do Filharmonii na koncert noworoczny, w którego programie rozbrzmiewają dźwięki nieśmiertelnych walców, polek i marszów skomponowanych przez „Straussów znad pięknego, modrego Dunaju” oraz innych utworów lekko „wpadających w ucho”. Tak było i tym razem.

W sobotę 14 stycznia 2023r zorganizowana grupa naszych mieszkańców uczestniczyła w koncercie „Wiedeńskiej Gali Noworocznej” w wykonaniu muzyków Filharmonii Opolskiej po batutą Przemysława Neumana. W rolę prowadzącego wcielił się Artur Andrus – dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, komentator Szkła Kontaktowego. Prezentowana przez niego luźna forma prowadzenia koncertu poparta porcją humoru oraz ciekawymi historyjkami (nie zawsze zgodnymi z rzeczywistością) w oczywisty sposób przypadła wszystkim do gustu.

https://filharmonia.opole.pl/wp-content/uploads/2022/09/Artur-Andrus.jpg

Artur Andrus, fot. Honorata Karapuda

Dziękujemy wszystkim za udział w koncercie i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych oferowanych przez nasze Stowarzyszenie działaniach.