W ramach realizacji projektu pn. „Tradycyjnie dbamy o kulturę i tradycje lokalne” współfinansowanego przez Gminę Lasowice Wielkie, Stowarzyszenie „Dla Chudoby” w sobotę 15 października zorganizowało grupowy wyjazd do teatru im. A.Mickiewicza w Częstochowie, na bardzo interesujący spektakl pt. „Seks po krakosku”.

Jest to brawurowa komedia osadzona w realiach Krakowa z początku XX wieku. Z przymrużeniem oka nawiązuje do postaci pierwszego polskiego seksuologa – Stanisława Kurkiewicza, który przyjmował pacjentów w swojej poradni przy ul. Starowiślnej 21. Dokładnie w tym samym miejscu, gdzie teraz mieści się scena Teatru Współczesnego w Krakowie. To on wprowadził do światowej medycyny termin „seksuologia”, natomiast określenia takie jak: płcenie, miednicowanie,
czy małorozkosz wzbogacać miały język w zakresie tematów intymnych.

Sztuka ta jest pogodną fantazją, przypominającą postać tego krakowskiego lekarza. Fabuła spektaklu nasycona krakowską Młodą Polską, odwołuje się do twórczości Wyspiańskiego, malarstwa Malczewskiego, czy postaci Tadeusza Boya- Żeleńskiego (będącego jednym z bohaterów sztuki).

Wesołe perypetie trójki przyjaciół pełne są humoru sytuacyjnego i słownego, opakowanego w kostiumowy klimat. Przedstawienie poprzedzone było lampką szampana serwowanego wszystkim widzom przez częstochowski teatr. Wszyscy uczestnicy wyjazdu dzięki spektaklowi przyjęli dużą porcję dobrego humoru, który dopisywał również w drodze powrotnej.

Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie i już dziś zapraszamy na kolejne działania podejmowane przez nasze Stowarzyszenie.