Kolejna wycieczka turystyczno–krajoznawcza organizowana przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby” jest już historią. W dniach 26-28 sierpnia 2022r przy doskonałej pogodzie 29-osobowa grupa uczestniczyła w wycieczce, której celem było pasmo górskie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

W piątkowy poranek autokar wyruszył z parkingu w Chudobie i sprawnie pokonywał kolejne kilometry trasy, a uczestnicy wyjazdu „integrując” się ze sobą analizowali program wycieczki. Pierwszym jej punktem był Skoczów gdzie przywitała nas Pani Bernadeta – nasza przewodniczka, która swoją wiedzę i opowieści na trasie wycieczki przekazywała w pięknej gwarze śląskiej, co wszystkim bardzo się spodobało. Zwiedzając Skoczów weszliśmy na Wzgórze Kaplicówka, odwiedziliśmy muzeum Gustawa Morcinka oraz odbyliśmy spacer ulicami miasta zakończony odwiedzeniem kościoła pw. św. Jana Sarkandra, gdzie w rolę przewodnika wcielił się jego proboszcz, którego rodzina pochodzi spod Olesna.

Kolejnym etapem wycieczki był Ustroń gdzie też spacerowaliśmy jego uroczymi ulicami i skwerami poznając najciekawsze miejsca. Dużą atrakcją była też wędrówka szlakiem z góry Równica do Ustronia – Jaszowiec gdzie zlokalizowany był nasz hotel.

Kolejne dni wycieczki były równie bogate w atrakcje. Kolejno odwiedziliśmy Wisłę, skocznię narciarską im. A.Małysza, Centrum Edukacji Ekologicznej w Istebnej, Galerię Rzeźby i Koronek oraz Centrum Pasterstwa w Koniakowie. W ostatnim dniu naszej wycieczki po niedzielnej mszy św. odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze Żywieckim, wyciągiem wjechaliśmy na Górę Żar skąd rozlegają się przepiękne widoki na okalające z każdej strony góry, a także znajduje się elektrownia szczytowo-pompowa.

Wycieczkę zakończył wspólny obiad oraz zwiedzanie Muzeum Browaru Żywieckiego. Wartością dodaną do wyjazdu były wieczorne spotkania integracyjne, które każdemu zostaną w pamięci.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas wycieczki, słowa uznania kierujemy do Pani Bernadety – naszej przewodnik bez której z pewnością cała impreza straciłaby na jakości. Niech załączone poniżej zdjęcia chociaż w części przypomną spędzony czas.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie.