Tradycyjnie grudzień jest miesiącem, w którym wiele miast i miasteczek organizuje jarmarki bożonarodzeniowe. Od wielu lat Stowarzyszenie „Dla Chudoby” organizuje w tym czasie wyjazd autokarowy na takie wydarzenie. Tym razem naszym celem był Kraków, którego Jarmark trafił na sporządzoną w 2008 roku przez magazyn Times listę 20 najlepszych europejskich świątecznych jarmarków.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że był to już 10 nasz wyjazd na tego typu imprezę.

50 uczestników naszej wycieczki wyruszyło w sobotę 11 grudnia 2021r w stronę Krakowa. Po przybyciu na miejsce grupa wraz z Panią przewodnik zwiedziła Wawel, Katedrę, groby Królewskie i Dzwon Zygmunta. Zwiedzanie zakończyło się spacerem po Starym Mieście, Rynku, Sukiennicach oraz zwiedzeniem Kościoła Mariackiego.

Pozostały czas w Krakowie uczestnicy naszego wyjazdu indywidualnie spędzali pośród straganów i atrakcji krakowskiego Jarmarku. Na straganach  można było nabyć drewniane aniołki, ozdoby świąteczne, futra i wiele innych świątecznych  akcesoriów. Jak na porządny jarmark przystało, można było też spróbować wielu regionalnych przysmaków. Odwiedzający smakowli m.in. grzańca, herbatę „z prądem“ oraz wielu smakowitych (lecz w tym roku wyjątkowo drogich) potraw oferowanych na straganach.

Wieczorem zmęczeni, ale w radosnym nastroju powróciliśmy do Chudoby. Dziękujemy Pani Ewie – naszej przewodniczce, która niezwykle profesjonalnie i interesująco przekazała nam fakty z historii  Krakowa.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dane nam będzie podziwiać bożonarodzeniowe stragany w kolejnym mieście. Już dziś zapraszamy.