W dniach 25-26 września Stowarzyszenie „Dla Chudoby” w ramach realizacji projektu pn. „Upowszechniamy kulturę regionu i dbamy o tradycje lokalne”, dofinansowanego ze środków Gminy Lasowice Wielkie, zorganizowało 2-dniowy rajd rowerowy.

Termin rajdu był przekładany ze względu na złe warunki pogodowe. Jednak warto było to zrobić, gdyż podczas naszej rowerowej eskapady pogoda była wyśmienita.

Trasa naszego rajdu liczyła w sumie ponad 140 km. Przemierzając nasz region zawitaliśmy między innymi do Kamienia Śl. Jest to bardzo atrakcyjne dla turystów miejsce z przepięknym pałacem, parkiem i sanatorium. Nasi rowerzyści podczas krótkiego odpoczynku w tym miejscu mieli możliwość przekonać się o wyjątkowości tego miejsca.

Kolejnym przystankiem dla całej naszej grupy było muzeum sztuki sakralnej w Ligocie Dolnej. Tam w miejscu dawnej karczmy jej nowy właściciel zgromadził ogromną ilość dzieł sztuki sakralnej, które mogliśmy oglądać i podziwiać słuchając ich historii z ust pracownika muzeum.

Po zwiedzeniu wystawy miłym zaskoczeniem dla całej grupy była kawa i ciasto dowiezione na trasę naszego rajdu przez Państwo Marię i Jana Przyklenk. Serdecznie im za to dziękujemy!

Ostatnim wysiłkiem w pierwszym dniu rajdu był stromy podjazd na Górę św. Anny. Jednak i z tym zadaniem nasi rowerzyści znakomicie sobie poradzili. Wspólnie spędzony czas, wspólna kolacja i śniadanie była dla wszystkich okazją do pełnej integracji.

W drogę powrotną cała grupa wyruszyła w niedzielne popołudnie. Po kilku godzinach pedałowania dotarła do Chudoby gdzie przy kawie i cieście wszyscy uczestnicy rowerowej eskapady z rąk prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiela otrzymali okolicznościowe świadectwa ukończenia rajdu.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie. Nasze podziękowania kierujemy także do Pana Edwarda Bartyli, który pełnił rolę zaplecza technicznego podczas naszego rajdu oraz do wszystkich zaangażowanych w jego organizację.

Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych organizowanych imprezach.