4 lipca 2021 Stowarzyszenie „Dla Chudoby” zorganizowało tradycyjny rajd rowerowy otwierający wakacje. Była to pierwsza w tym roku impreza plenerowa organizowana przez nasze Stowarzyszenie po złagodzeniu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa.

Wśród rowerzystów mieliśmy uczestników w całym przekroju wiekowym: od najmłodszych dzieci po zacnych emerytów w liczbie prawie 50 osób. Trasa rajdu liczyła ponad 26 km i wiodła leśnymi traktami poprzez Sobisz, Ryczek, Kamieniec, Radawie, Szumirad i z powrotem do Chudoby.

Głównym celem naszej rowerowej eskapady było Radawie, gdzie odwiedziliśmy lokalną atrakcję, którą jest tzw. Legnickie Pole. Jest to miejsce położone na skraju lasu gdzie odpoczywają pielgrzymi z różnych miejsc kraju udający się do Częstochowy lub na Górę św. Anny. Sceneria i otoczenie tego miejsca pozwalają nabrać sił do dalszej wędrówki o czym przekonali się nasi rowerzyści.

W drodze powrotnej zmęczeni uczestnicy naszego rajdu zostali ugoszczeni w Szumiradzie kawą ,ciastem i smacznym bigosem. Piękna pogoda towarzysząca rowerzystom podczas rajdu pozwoliła zapamiętać to niedzielne popołudnie jako mile i ciekawie spędzony czas.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i zapraszamy na kolejne .