W piękną słoneczną niedzielę 5 lipca 2020r Stowarzyszenie ‘Dla Chudoby” zorganizowało rajd rowerowy, w którym wzięło udział ponad 70 osób. Była to pierwsza impreza plenerowa organizowana przez nasze Stowarzyszenie w tym tak trudnym okresie trwającej pandemii COVID-19.

Tym razem trasa naszego rajdu prowadziła drogami leśnymi do przysiółka Chałupy, gdzie pośród pięknej przyrody znajduje się słynne na całą okolicę źródełko. Cel wybrany został nie przypadkowo – okazją było uroczyste zawieszenie na drzewie przy źródełku nowej kapliczki. Kapliczka powstała
dzięki zaangażowaniu i wsparciu Panów Józefa Dworackiego, Jana Przyklenk i Edwarda Bartyla.

Na miejscu historię jej powstania wszystkim uczestnikom rajdu przedstawił Piotr Kisiel – prezes Stowarzyszenia ‘Dla Chudoby”.

W drodze powrotnej grupa rowerzystów zatrzymała się na polanie w Sobiszu gdzie nasze Panie czekały z kawą, ciastem, bigosem oraz zimnymi napojami. Po takim odpoczynku nasi rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną w kierunku Chudoby.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i mamy nadzieję, że kolejne nasze działania zgromadzą tylu uczestników. Szczególne podziękowania kierujemy także do wszystkich osób zaangażowanych w organizację rajdu. Do zobaczenia na kolejnych imprezach.