W chłodny poniedziałkowy wieczór 28 października 2019 roku, do Chudoby przyjechał fabrycznie nowy wóz strażacki MAN TGM 18.320 z beczką na wodę o pojemności 4530 litrów!

Nasi strażacy oraz okoliczni mieszkańcy spotkali się przed remizą aby w napięciu oczekiwać na PIERWSZY WJAZD DO CHUDOBY. Przy dźwięku syren oraz w eskorcie pozostałych dwóch wozów bojowych na wyposażeniu OSP w Chudobie NOWY WIELKI MAN przyjechał do remizy.

Race dymne, fajerwerki i podniosła muzyka sprawiły, że wjazd był tryumfalny. Prezes OSP w Chudobie wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym dziękował ofiarodawcom za pomoc w sfinansowaniu tego wielkiego przedsięwzięcia.

Gmina Lasowice Wielkie przekazała na ten cel 462 000 złotych, Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazały dotację w wysokości 328 000 zł. Kwota 30 410 zł to wkład jednostki OSP CHUDOBA otrzymany od sponsorów – Panów Edwarda i Krzysztofa Bartyla, Pana Arnolda Czech, Pana Marka Pietrek, Nadleśnictw z Olesna, Turawy i Kluczborka, Banku Spółdzielczego w Namysłowie. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby” cały dochód z tegorocznego podatku pochodzącego z tzw. „1%,” przekazało na zakup nowego samochodu strażackiego (kwota ok 9 000 zł).

W przemówieniu nie zabrakło również podziękowania dla osób, które zajmują się sprawami administracyjnymi związanymi z zakupem: Marioli Steinhardt, Maciejowi Kochanowskiemu i Norbertowi Waliczek. Szczególnie gorące podziękowania skierowane były do mieszkańców Chudoby, Wędryni i Szumiradu, którzy od wielu lat niezłomnie oddają złom na rzecz Strażaków z Chudoby oraz do samych druhów obu płci – za to, że traktują remizę jak swój drugi dom.

Uroczystość przywitania pierwszego fabrycznie nowego samochodu w naszej jednostce OSP to wielka radość dla Strażaków i mieszkańców. Zaproszono wszystkich na obfity poczęstunek. Biesiada trwała do północy.