Aleja czereśniowa w Chudobie!

W ramach projektu pn. „Bioróżnorodność Opolszczyzny – skarbem dziedzictwa przyrodniczego” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Opolu, wzdłuż drogi gminnej prowadzącej do boiska w Chudobie została utworzona aleja czereśniowa składająca się ze 150 drzewek odmian „Hedelfińska/colt” i „Buttnira czerwona”.

Przypomnijmy – w ubiegłym roku dzięki temu projektowi do Chudoby trafiła sadzonka dębu posadzonego na naszym parkingu upamiętniającego 20-lecie programu Odnowy Wsi, w którym nasza wieś uczestniczy od 2006 roku. Te nowe nasadzenia to przede wszystkim ochrona wiejskiej bioróżnorodności, przywracanie tradycyjnego sadownictwa oraz ochrona przed zanieczyszczeniem środowiska, hałasem, wiatrem i śniegiem we wsiach i na szlakach komunikacyjnych pomiędzy nimi.

W akcję nasadzenia drzewek czynnie włączyli się nasi mieszkańcy, którzy w sobotę 3 listopada w ekspresowym tempie posadzili i zabezpieczyli dostarczone sadzonki. Zakres prac był spory gdyż nasadzeń trzeba było dokonać zgodnie z wytycznymi określonymi w projekcie. Drzewka zostały posadzone w gruncie, wzmocnione palikami oraz zabezpieczone osłonkami. Na zakończenie wszyscy uczestniczący w pracach zostali ugoszczeni gorącą herbatą i bigosem przygotowanym na tę okoliczność przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby”.

Dziękujemy naszym mieszkańcom za wykonaną pracę i mamy nadzieję, że za kilka lat kiedy drzewka podrosną , aleja czereśniowa stanie się kolejną atrakcją wsi. Wspólnie dbajmy o jej wizerunek.

 

1 Comment

  1. Maryla

    Jak wspaniały pomysł – wiosną będzie przepiękny widok ukwieconej alei :):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

© 2024 TwojaChudoba.pl

Theme by Anders NorenUp ↑