Tegoroczna wycieczka turystyczno-krajoznawcza organizowana przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby” odbyła się w dniach 23-24 września. Nasz autokar wyruszył rano z „chudobskiego” parkingu w kierunku Zakopanego.

Podczas pierwszego dnia naszej wycieczki niestety towarzyszyła nam deszczowa aura. Jednak mimo złej pogody nasza grupa po dotarciu  na miejsce rozpoczęła zwiedzanie od starego kościoła i zabytkowego cmentarza na „Pęksowym Brzysku”. Dla części uczestników naszej wycieczki sporą atrakcją był spacer po Krupówkach i zakupy na targowisku pod Gubałówką. Kolejnym punktem programu  był pobyt w kompleksie basenów termalnych w Szaflarach. Kilkugodzinny pobyt i korzystanie z oferowanych basenów, jacuzzi, sauny czy zjeżdżalni doskonale wpłynął na apetyt całej ekipy. Wieczorna obiadokolacja serwowana w sali kominkowej  naszego pensjonatu smakowała doskonale i była wstępem do spotkania integracyjnego, podczas którego humory wszystkim dopisywały.

Po niedzielnym śniadaniu i przy lepszej pogodzie, kolejnym odwiedzanym miejscem było sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie grupa uczestniczyła w niedzielnej mszy św. Ostatnim zwiedzanym obiektem w Zakopanem była przepiękna kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa  w Jaszczurówce. Niedzielny obiad mieliśmy w Wieliczce, która była końcowym punktem naszej wycieczki. Wieliczka jak wiadomo znana jest z zabytkowej kopalni soli kamiennej i to właśnie miejsce jest celem wielu grup wycieczkowych. Nasza grupa po jej zwiedzeniu jednoznacznie stwierdziła ,że jest to magiczne miejsce dla każdego turysty ,szczególnie kaplica św.Kingi z przepięknymi rzeźbami i ciekawą historią. Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji w dobrych humorach nasza grupa wyruszyła w drogę powrotną do Chudoby.

Tradycyjnie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu i już dziś zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby”.