W niedzielę 9 lipca 2017r. na placu rekreacyjno- sportowym w Chudobie rozegrany został IX Lokalny Turniej Piłkarski, organizowany  przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby”. W tegorocznej edycji turnieju wystąpiło 5 drużyn męskich oraz 2 kobiece. Wśród mężczyzn rywalizowały ekipy: Lasowice Małe, Halucyny, Fajno Team, KKS Olesno oraz Team Famasa Stalowego Ananasa.

Tradycyjnie jak co roku zawody rozgrywane były przy słonecznej, wręcz upalnej pogodzie. Zespoły  rozgrywały swoje mecze „każdy z każdym”, drużyny występowały w 7-osobowych składach. Mecze były bardzo zacięte i dostarczyły wielu emocji zgromadzonym kibicom, spośród których doskonale wyróżniała się zorganizowana grupa z Lasowic Małych.

Po rozegraniu wszystkich spotkań komisja sędziowska podsumowała wyniki, które przedstawiają się następująco:

I miejsce – KKS Olesno

II miejsce – Fajno Team

III miejsce – Team Famasa Stalowego Ananasa

IV miejsce – Halucyny

V miejsce – Lasowice Małe

W rozegranym meczu drużyn kobiecych spotkały się zespoły „Serduszka Chudoby” oraz Babski Klub Sportowy z Wojciechowa.  Emocje w tym spotkaniu sięgały zenitu, a ilość ciekawych zagrań i efektownych interwencji wystarczyłaby na kilka spotkań. Po zaciętym meczu wygrały dziewczyny z Wojciechowa  wynikiem 1:0.

Podsumowując IX Lokalny Turniej Piłkarski, prezes Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotr Kisiel wręczył zwycięzcom pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody indywidualne, które w tym roku zdobyli:

  • Łukasz Paliński – najlepszy bramkarz,
  • Łukasz Gmyrek – najlepszy strzelec
  • Wiktoria Prochota – najlepsza zawodniczka.

Dodatkowo 3 najlepsze drużyny oraz  drużyny żeńskie otrzymały pamiątkowe dyplomy namalowane na dachówkach, które przypominają o dekarskim charakterze  miejscowości.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie Grzegorz Żwaka oraz Jan Matysiok. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju a  kibicom za doping. Duże słowa podziękowania tradycyjnie kierujemy w stronę wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.