Zgodnie z październikową tradycją Stowarzyszenie „Dla Chudoby” zorganizowało kolejny już Rajd Rowerowy połączony z modlitwą różańcową.

Tegoroczna edycja rajdu odbyła się w niedzielę 9 października, niestety przy niezbyt sprzyjającej pogodzie. Jednak pogoda nie zraziła naszych rowerzystów i w liczbie ponad 60 osób stawili się na starcie rajdu.

Trasa rajdu wiodła drogami wokół Chudoby i Wędryni. Poszczególne części różańca rowerzyści odmawiali kolejno przy kaplicy u państwa Olbrych, w lesie przy pomniku św. Huberta, przy krzyżach obok  dawnej bażanciarni i przy placu wiejskim w Wędryni oraz przy domu państwa Prochota w Chudobie. Modlitwę tym razem prowadzili: Maria Przyklenk, Irena Schudy, Jan Pietrzok, Elżbieta Krawczyk oraz Małgorzata Neugebauer.

Po przejechaniu całej trasy (ponad 13 km) prezes Stowarzyszenia – Piotr Kisiel zaprosił wszystkich rowerzystów do Sali Wiejskiej przy nowej remizie OSP. Tam nasze Panie pod „dowództwem” pani sołtys Klaudii Schudy przygotowały poczęstunek. Przy gorącym barszczu, krokiecie oraz kawie i kołoczu śląskim nasi rowerzyści integrowali  się do późnego popołudnia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowanie rajdu. Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby”.