Początek wakacji, to czas kiedy Stowarzyszenie „Dla Chudoby” tradycyjnie organizuje wakacyjny rajd rowerowy. Jest to impreza, która stała się trwałą pozycją rocznego planu działalności. Tym razem rowerzyści spotkali się w niedzielę 10 lipca 2022r na parkingu przy kościele parafialnym i w liczbie prawie 40 osób wyruszyli na trasę wakacyjnej imprezy.

Trasa liczyła około 26km i wiodła traktami wiejskimi oraz leśnymi wokół Chudoby. Na szlaku rowerowej wycieczki znalazła się Wędrynia, Łowoszów, Wachów, Leśna oraz ogrom terenów leśnych, które są bogactwem naszych okolic. Podróż po malowniczej okolicy, wśród pięknej przyrody sprzyjała sprawnemu pokonywaniu kolejnych kilometrów trasy rajdu. Po 2 godzinach pedałowania cała grupa zameldowała się na mecie.

Zakończenie rajdu odbyło się w sali spotkań przy szkole podstawowej, gdzie na uczestników czekała gorąca kawa, ciasto, zimne napoje oraz kiełbaski z grilla. Podczas spotkania prezes Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotr Kisiel przedstawił uczestnikom spotkania informacje dotyczące bieżącej działalności Stowarzyszenia i planach na kolejne miesiące.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy rajdu miło i aktywnie spędzili niedzielne popołudnie oraz skorzystają z kolejnych propozycji aktywnego wypoczynku. Kolejną taką okazją będą sierpniowe zawody dekarzy oraz organizowany jesienią Różańcowy Rajd Rowerowy. Już teraz serdecznie zapraszamy.