XII Rajd Rowerowy na Górę św. Anny – 2022

Tegoroczny rajd rowerowy na Górę św. Anny już za nami. Była już XII edycja  imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Dla Chudoby. Tym razem  odbyła się ona w dniach 7-8 maja 2022r.

Trasa jak zwykle ta sama jak w latach poprzednich, liczyła  ponad 60 km. Nasza grupa liczyła 32 rowerzystów, spośród których  część to  osoby startujące w rajdzie już od pierwszej jego edycji. Byli też wśród uczestników  tradycyjnie zaprzyjaźnieni cykliści z Wojciechowa, Olesna, Wędryni i Szumiradu.  

Start rajdu nastąpił o godzinie 6.00 z parkingu przy kościele w Chudobie. Już po niespełna dwóch godzinach grupa zameldowała się na miejscu odpoczynku w okolicach Myśliny. Po uzupełnieniu brakujących kalorii rowerzyści przystąpili  do intensywnej  wspinaczki rowerowej na  Górę św. Anny. Po kolejnych dwóch godzinach wszyscy zameldowali się cali i zdrowi u celu podróży.

W sobotę uczestniczyliśmy we mszy św. za rowerzystów diecezji opolskiej, która była odprawiana w Grocie Lurdzkiej. Po mszy odbył się jeszcze mały piknik dla rowerzystów, podczas którego odbywały się konkursy, pokazy akrobacji rowerowej i zabawy związane z rowerem i bezpieczeństwem rowerzystów na drodze. Wieczorem uczestnicy naszego rajdu spotkali się przy ognisku, które było okazją do wielu ciekawych rozmów i integracji grupy.

W niedzielę , po noclegu w Domu Pielgrzyma, wspólnym  śniadaniu i uczestnictwie w niedzielnej mszy św., zjedliśmy obiad, a następnie wyruszyliśmy  w drogę powrotną.  Piękna pogoda towarzyszyła nam aż do mety w Chudobie, którą osiągnęliśmy około godziny 17.00. Tam czekał na rowerzystów    przygotowany przez nasze Panie posiłek, kawa, ciasto, napoje oraz świadectwo   ukończenia rajdu, które z rąk prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiela otrzymał każdy uczestnik eskapady. Rowerzyści zapowiedzieli swój udział w kolejnej edycji rajdu już za rok. Serdecznie  zapraszamy.

Jako organizatorzy dziękujemy za wspaniałą atmosferę oraz wzorowe   zachowanie i porządek podczas całej imprezy. Dziękujemy Paniom za przygotowanie poczęstunku, a szczególne podziękowania kierujemy do Pana Jarosława Kiełbusa, który towarzyszył swoim ”bogatym zapleczem logistycznym” przez całą trasę rajdu. Dzięki jego pomocy każdy z uczestników miał komfort bezpiecznego pedałowania.

Do zobaczenia na trasie rajdu za rok.

1 Comment

  1. kuzyn

    PIOTREK JESTES AKTYWNY SUPPPPER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

© 2024 TwojaChudoba.pl

Theme by Anders NorenUp ↑