O tym, że zemsta nie zawsze musi być gorzka jak piołun, a nawet czasem może być doprawiona szczyptą humoru, ironii i dobrej zabawy mogli przekonać się uczestnicy wyjazdu do Filharmonii Opolskiej, jaki w dniu 15 stycznia b.r. zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby”.

W tym roku zamiast składanki walców, marszów i polek członkowie i sympatycy Stowarzyszenia mogli delektować się wysłuchaniem operetki Johanna Straussa „Zemsta Nietoperza”. 

Zaskakujące perypetie głównego bohatera, sympatycznego hulaki Gabriela von Eisensteina, który przed pójściem do więzienia postanawia jeszcze udać się na bal do księcia Orlovskiego, nie wiedząc, że bal ten ma być tylko pretekstem do ośmieszenia Eisensteina w rewanżu za złośliwy żart z przeszłości, dostarczyły widzom sporo emocji i solidnej porcji humoru.

Wspaniałe popisy solistów, piękne kostiumy, wartka akcja oraz muzyka w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, która nagrodziła występujących gorącym aplauzem.

Uczestnicy wyjazdu dziękują organizatorom, za możliwość spędzenia jednego z karnawałowych wieczorów w atmosferze muzycznego Wiednia sprzed ponad 100 lat.