Jak co roku w październiku, Stowarzyszenie „Dla Chudoby” organizuje jesienny rajd rowerowy połączony z modlitwą różańcową. W niedzielę 5 października tej tradycji stało się zadość, mimo kapryśnej pogody, która przestraszyła część zapisanych na imprezę rowerzystów, to jednak popołudniowe słońce i ciepło towarzyszyło naszym rowerzystom podczas całej imprezy.

Trasa tegorocznej edycji rajdu wiodła lokalnymi drogami z Chudoby przez Wędrynię, Kiełbasin i z powrotem lasami do Chudoby. W sumie grupa pokonała trasę długości 14 km.

Rajd zakończył się w Sali Spotkań wspólnym biesiadowaniem oraz obfitym poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów. Na zakończenie każdy z uczestników rajdu na pamiątkę otrzymał z rąk prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiela pamiątkową dachówkę z piernika, która swoją treścią nawiązuje do promowanego wizerunku naszej wsi – „Chudoba wioska dekarzy”.

Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach i imprezach organizowanych w naszej miejscowości.