Uroczy wieczór pełen muzyki i humoru spędziło 25 stycznia 2020 r. trzydzieścioro członków i sympatyków Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi „Dla Chudoby” w trakcie kolejnego, trzeciego już, wyjazdu do Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu koncertów noworocznych „Z batutą i humorem”.

Artyści prezentowali znane melodie, które przeplatano anegdotami, żartami i wesołymi komentarzami. Bardzo ciekawy i urozmaicony program sprawił, że widownia z uwagą śledziła wykonanie kolejnych utworów.

Orkiestrze przewodził jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich dyrygentów – Maciej Niesiołowski. Ten znany popularyzator muzyki klasycznej potrafił dostarczyć słuchaczom wielu pozytywnych emocji i wraz z towarzyszącymi mu solistkami, paniami Anitą Maszczyk i Wiolettą Białk, stworzyć w sali filharmonii swobodną atmosferę pełną uśmiechu i dobrej zabawy. Oprócz umiejętności wokalnych obu pań widzowie mogli też podziwiać ich wspaniałe kreacje.

Nic więc dziwnego, że występy artystów nagradzano gorącymi oklaskami wzmacnianymi kulturalnym tupaniem, a na zakończenie publiczność nagrodziła muzyków owacją na stojąco.

Uczestnicy wyjazdu dziękują organizatorom za wspaniałe przeżycia i wyrażają nadzieję, że w przyszłości będą mieli okazję zachwycać się kolejnymi koncertami.