Uczestnikom wyjazdu zorganizowanego w dniu 23. stycznia 2019 r. przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby” do opolskiej filharmonii na koncert „Z batutą i humorem” dane było przeżyć wyjątkowy wieczór z najwspanialszymi dziełami światowej muzyki klasycznej.

Ciekawa formuła tych prowadzonych w dość luźny i humorystyczny sposób koncertów, w czasie których publiczność może posłuchać największych dzieł operowych i operetkowych, dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Dyrygent – pan Maciej Niesiołowski – z wielką swadą i ogromnym poczuciem humoru przybliżał słuchaczom dykteryjki związane z prezentowanymi utworami, opowiadał anegdoty z życia dyrygentów, solistów i muzyków, dbał aby odwiedzający filharmonię mile spędzili czas. Wspierały go w tym solistki: Panie Anita Maszczyk i Wioletta Białk.

Słuchacze mogli wzruszać się pięknem prezentowanych utworów, śmiać do łez z opowiadanych żartów, chłonąć panującą w sali koncertowej atmosferę. Muzycy złożyli im również życzenia noworoczne, a maestro Niesiołowski zdradził przepis na pomyślność– należy odpowiednio często śpiewać poniższe słowa na melodię pochodzącej z operetki „Baron cygański” słynnej arii tenorowej „Wielka sława to żart…”

„ Kto pieniążki chce mieć, ten musi bardzo chcieć, a kto przepis ten zna już je ma, już je ma”

No cóż…, mamy cały rok na sprawdzenie, czy zaklęcie działa.

Uczestnicy dziękują organizatorom wyjazdu i mają nadzieję, że jeszcze nie raz będą mieli okazję gościć w murach opolskiej filharmonii.