W niedzielne ciepłe popołudniem 10 września, Stowarzyszenie „Dla Chudoby” zorganizowało kolejny już Rajd Rowerowy. Na parkingu przy kościele zebrało się prawie 70-ciu rowerzystów, którzy punktualnie o 14.00 wyruszyli na trasę rajdu.

Trasa (25km) wiodła przez Wędrynię, Łowoszów, Sobisz (gdzie rowerzyści skorzystali z przygotowanego bufetu), Ryczek, Kamieniec  i Szumirad – który był celem dla naszej wycieczki.

Jazda rowerem pozwoliła konsumować uroki pięknych, prawie jesiennych już widoków naszej leśnej przyrody.  W Szumiradzie  rowerzyści zatrzymali się na dłuższy postój aby skorzystać z możliwości biesiadowania w nowym obiekcie rekreacyjnym przy ścieżce edukacyjnej Lasów Państwowych. Nowo postawiona wiata zwieńczona bardzo ciekawą konstrukcją dachu zrobiła duże wrażenie na uczestnikach rajdu. Grupę powitał Pan M. Płaszewski- sołtys Szumiradu . Witając poczęstował dzieci uczestniczące w rajdzie słodyczami, a pozostałych „krauzą szumiradzkiego luftu” – co spotkało się z dużym aplauzem grupy.

W czasie postoju Panie ze Stowarzyszenia serwowały kawę, ciasto, bigos oraz grochówkę. Uczestniczące w rajdzie dzieci (i nie tylko) brały udział w konkursach sprawnościowych. Każde z dzieci otrzymało ufundowaną przez organizatorów nagrodę.

Najstarszym uczestnikiem rajdu była Pani H. Fuhl, która została uhonorowana symbolicznym podarunkiem przez P. Kisiela – prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby”.

Szumiradzki „luft” służył naszym rowerzystom doskonale, rozmowom i dyskusjom nie było końca. Jednak wszystko co piękne zawsze się kiedyś kończy, tak było i tym razem. Grupa w zwartym szyku udała się w drogę powrotną do Chudoby, gdzie na rampie kolejowej prezes Stowarzyszenia podziękował wszystkim za udział w udanej imprezie i zaprosił już na kolejny rajd tym razem różańcowy, który odbędzie się 1 październka 2017r.

Duże podziękowania kierujemy do osób zaangażowanych w przygotowanie imprezy. Dziękujemy.

Do zobaczenia na trasie kolejnego rajdu.