Adwent to tradycyjny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, podczas którego w różnych częściach Europy organizowanych jest wiele Jarmarków Bożonarodzeniowych. Jednym z  nich jest Jarmark w stolicy Słowacji – Bratysławie. W tym roku odbywa się po raz 25.  W sobotę 10 grudnia 2016r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby” zorganizowało wycieczkę właśnie do Bratysławy, aby odwiedzić to magiczne miejsce.

Bratysława przywitała nas piękną słoneczną pogodą. Po dotarciu do centrum miasta, które leży nad  brzegiem Dunaju, wraz  z przewodnikiem zrobiliśmy spacer po starej jego części. Wśród napotkanych obiektów zwiedziliśmy Parlament i wzgórze zamkowe, Pałac Prezydenta, Katedrę Św. Marcina  (kościół koronacyjny królów węgierskich), Plac Franciszkanów, Plac Arcybiskupa, Rynek z ratuszem oraz pałac Prymasowski.

Pozostały czas wolny grupa spędziła na Jarmarku Bożonarodzeniowym degustując się grzanym winem, kiełbaskami, a także smacznymi świątecznymi wypiekami. Na stoiskach z ozdobami świątecznymi każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Towarzysząca uczestnikom doskonała pogoda (temperatura sięgała 15 stopni) sprzyjała takiemu spędzaniu sobotniego popołudnia.

Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji w dobrych humorach nasza wycieczka wyruszyła w drogę powrotną do Chudoby.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas wycieczki oraz zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez  Stowarzyszenie „Dla Chudoby”.