W dniach 14-15 maja 2016r. Stowarzyszenie „Dla Chudoby”  po raz ósmy zorganizowało rajd rowerowy na Górę Św. Anny, który odbył się w ramach diecezjalnej Pielgrzymki Rowerzystów organizowanej  przez rozgłośnię „Doxa”.

Nasza grupa liczyła 30 rowerzystów, którzy pokonali trasę tym razem przy dobrej, kolarskiej  pogodzie. Uczestnikom dopisywał humor i mimo dość trudnej i meczącej trasy, wszyscy szczęśliwie dojechali do celu.

Po uroczystościach w Bazylice św. Anny, na placu przed Domem Pielgrzyma odbył się piknik rowerowy z licznymi konkursami. Wspólna kolacja i śniadanie to też już stały element naszego rajdu. Po niedzielnej mszy św. i smacznym obiedzie grupa wyruszyła w drogę powrotną.

Do Chudoby rowerzyści wrócili w niedzielę około 17.00. Rowerowa impreza tradycyjnie zakończyła się kawą, ciastem oraz grillem przygotowanym przez organizatorów na placu przed salą spotkań. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowe świadectwo ukończenia rajdu. Znaczna część grupy już zadeklarowała udział w kolejnym  rajdzie, który dopiero za rok. Oczywiście już teraz zapraszamy. Do zobaczenia na trasie rajdu!!!