Rozgrywki skata w postaci turnieju towarzyskiego zainicjowane w 2014 roku przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby” przerodziły się w cykliczną imprezę, która w każdej kolejnej edycji gromadzi coraz więcej uczestników.

W tegorocznym już III Towarzyskim Turnieju Skata wzięło udział 14 zawodników. Impreza odbyła się w nowej Sali wiejskiej w niedzielę 6 marca 2016r. Jak na prawdziwy turniej przystało po losowaniu stolików zostały ustalone reguły rozgrywek i nasi gracze przystąpili do wielogodzinnej gry. W rozgrywkach uczestniczyli: G.Żwaka, J.Pośpiech, N.Wiecha, M.Kurpiel, P.Lubosz, R.Kurek, S.Jaskuła, J.Robok, P.Bondza, J.Malik, H.Losek, K.Grega, H.Imiołczyk oraz S.Żwaka. Po emocjonujących grach obfitujących w licytacje, grany i inne elementy tej starej śląskiej gry wyłoniono zwycięzców, którymi zostali:

I miejsce – Pan Piotr Bondza z Chudoby
Ii miejsce- Pan Norbert Wiecha z Bierdzan
III miejsce – Pan Stefan Jaskuła z Olesna

Zwycięzcy oraz pozostali zawodnicy z rąk prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiel otrzymali dyplomy i okolicznościowe nagrody. Imprezę zakończył wspólny posiłek oraz pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz Panu Stefanowi Żwaka za profesjonalne przygotowanie rozgrywek od strony organizacyjnej i merytorycznej. Nad kulinarną częścią turnieju czuwała Grażyna Wyrwa ,której również serdecznie dziękujemy. Zdjęcia z imprezy do wglądu w naszej galerii.
Do zobaczenia na kolejnym turnieju!