Stowarzyszenie „Dla Chudoby” zaprasza na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Szwajcarii Saksońskiej, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2024r.

Program wycieczki przedstawia się następująco:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Chudoby o godz. 5:30. Przyjazd do Budziszyna, stolicy Serbów Łużyckich i spacer turystyczny po Starym Mieście: Zamek Ortenburg, Ratusz, katedra św. Piotra , mury miejskie z Bramą Mikołajską i z budziszyńską krzywą wieżą. Dalszy przejazd i zwiedzanie Zamku Pilnitz – barokowego kompleksu o dalekowschodniej egzotyce, dawnej letniej rezydencji królów saskich. Spacer po pełnych rozmachu ogrodach w stylu angielskim i chińskim, wizyta w pałacu w stylu azjatyckim podarowanym Hrabinie Cosel przez Augusta Mocnego. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu przejazd przez malowniczy region Szwajcarii Saksońskiej. Pionowe skały wznoszą się ponad doliną Łaby, tworząc cudowne krajobrazy. Zwiedzanie Starego Miasta w Decinie. Przyjazd do miasteczka Pirna, zwiedzanie starówki oraz kościoła mariackiego z przepięknie zdobionym sklepieniem późnogotyckim. Spacer po Bad Rathen – kurorcie położonym w zakolu Łaby z urokliwą promenadą i „szwajcarskimi” domkami. Przejazd do twierdzy Konigstein będącej jedną z największych atrakcji historycznych tego regionu: spacer po murach twierdzy wznoszących się 250 m ponad Łabą. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Czeskiej Szwajcarii, jednego z najbardziej efektownych geologicznie parków krajobrazowych w Czechach. Rejs statkiem wycieczkowym po Łabie od Bad Schandau do Pilnitz. Przejście pod największy naturalny most skalny w Europie – Pravčicka Brama. Po południu przyjazd do Gorlitz i zwiedzanie: spacer po Starówce i najważniejsze zabytki miasta m.in. most staromiejski, Rynek z pięknym ratuszem i kamieniczkami, kościół św. Piotra i Pawła ze słynnymi organami Caspariniego. Wieczorem obiadokolacja w Zgorzelcu i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

CENA ZAWIERA:

  • przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek,
  • 2 noclegi w hotelu*** w Czechach – pokoje 2- i 3–osobowe z łazienkami,
  • 2 śniadania w hotelu, 2 obiadokolacje w hotelu, 1 obiadokolacja w trzecim dniu wycieczki,
  • opieka pilota – przewodnika,
  • ubezpieczenie KL i NNW (zawiera również ubezpieczenie od chorób przewlekłych).

Koszt wycieczki 1000zł od osoby (płatność można rozłożyć na raty : 500zł przy zapisie, reszta do 15 sierpnia).

UWAGA: Każdy członek stowarzyszenia, który ma na bieżąco uregulowane składki członkowskie otrzyma dofinansowanie do wycieczki w wysokości 100 zł.

Cena nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i rejsu statkiem – około 70 euro/os.

Zapisy przyjmują: Piotr Kisiel (tel. 606994263), Beata Kaliciak (tel. 695544188)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!