Stowarzyszenie „Dla Chudoby” zaprasza na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Czech i Kotliny Kłodzkiej, która odbędzie się w dniach 21-23 września 2018. Program wycieczki przedstawia się następująco:

DZIEŃ 1 (21.09.2018 piątek):
Wyjazd o godzinie 700 z parkingu w Chudobie, przejazd do Broumova w Czechach i zwiedzanie Browaru „Opat” z degustacją piwa, spacer po rynku (jeden ze starszych browarów w Europie, gdzie zwiedzamy browar a także degustujemy 5 gatunków piw) – płatne 200 CZK/os. Dalszy przejazd do Adrspach i zwiedzanie Skalnego Miasta wraz z rejsem łódkami po górskim jeziorku (północno-wschodnie Czechy – płatne 170 CZK/os.).
Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 (22.09.2018 sobota):
Po śniadaniu wyjazd do Czech do miejscowości Nachod, tuż przy granicy Polsko – Czeskiej i zwiedzanie Browaru Primator z degustacją piwa (240 CZK/os.). Dalsze zwiedzanie Nachodu – rynek na którym znajduje się zabytkowy kościół św. Wawrzyńca, secesyjny ratusz, pręgierz czy rzeźba słynnego nachodzkiego pisarza Józefa Szkworeckiego. Nad rynkiem zaś góruje malowniczy zamek. Czas wolny. Po południu przejazd do Lądku Zdroju – pobyt w lądeckim „Zdrój Wojciech” – to architektoniczna perła polskich i europejskich uzdrowisk z basenem termalnym, zakładem kąpielowym z gorącym źródłem wody leczniczej. Przepiękna, oryginalna bryła budynku, wzorowana na planach łaźni tureckiej, dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 (23.09.2018 niedziela):
Po śniadaniu przejazd do Czech i wjazd kolejką linową na szczyt góry, później spacer ścieżką w chmurach po platformie widokowej (wieża o wysokości 55 metrów znajduje się na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. i pprzez swoje położenie gwarantuje doskonałe widoki na cały Masyw Śnieżnika z malowniczą doliną rzeki Morawy) – płatność za wstęp i przejazd kolejką w obie strony 290 CZK/os. Czas wolny, możliwość odpoczynku i skorzystania z posiłku w miejscowej chacie górskiej „Slaměnka” z restauracją i tarasem panoramicznym. Powrót do Chudoby w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

  • Przejazd komfortowym autokarem
  • Opieka pilota-przewodnika na wycieczce
  • 2 noclegi w pensjonacie (pokoje 2-, 3- osobowe z łazienkami i TV-SAT)
  • 2 obiadokolacje w hotelu i 2 śniadania
  • Ubezpieczenie KL i NNW

 

Cena: 450zł/os. (dla minimum 35 osób.)

 

Zapisy przyjmuje Piotr Kisiel (Tel. 606994263)

 

UWAGA:
Wymagany dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty.
Dodatkowo płatne na miejscu wstępy